|
|
|
Rizling vlašský | Tajna
Loading...

10,80 

Alkohol

13,5%

Cukornatosť

Polosuché

Druh

Víno

Farba

Biele

Krajina

Odroda

Región

Nitriansky, Vrábeľský rajón

Ročník

2020

Vinárstvo

Objem

0.75L

Nie je na sklade

POPIS

Zber hrozna Rizlingu vlašského patril k posledným zber bielej odrody, kedy hrozno malo cukornatosť 22°NM a spĺňalo kvalitatívne požiadavky rady TAJNA. Po šetrnom zbere a mlynkoodkvostkovaní, bol mušt lisovaný za nízkeho tlaku, odkalený a zakvasený čistou kultúrou vínnych kvasiniek. Po dokvasení bolo víno jemne vyčírené s monmorilovitou hornonou, vyfiltrované a po polročnom zrení v nerezovej nádobe naplnené do fliaš.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Víno svetložltej farby so zeleným odleskom poteší plnou intenzívnou aromatikou po zrelej maslovej hruške,ktorú doplňujú citrusové tóny ako nektarinka, žltý grep a citrusová kôra. Chuť vína pekne korešponduje s vôňou čo vytvára krásny vyvážený dojem. Na jazyku môžeme hľadať vinohradnícku broskyňu či červené jablko. Jemný zvyškový cukor pôsobí uhladene a určite vás poteší šťavnatá kyselinka.

Gastrokombinácia

V masle pošírovaný zubáč na chutney s bazy čiernej , ktorá je doplnená o jemnú chrenovú kôrku , ktorú dochutíme dehydratovanou čiernou bazou a červenú reďkovku marinovanú v zázvorovo bazovom extrakte obohatenom o popol spáleného petržlenu.

Najlepšie toto vínko chutí pri teplote 8 – 10 °C v kalichoch mierne uzavretého tulipánu s objemom 450–500ml.

RECENZIE

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Rizling vlašský | Tajna”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.