|
|
|
Rízling Rýnsky 2020 | Világi 3 Rivers
Loading...

Rízling Rýnsky 2020 | Világi 3 Rivers

4,90 

Cukornatosť

Suché

Druh

Víno

Farba

Biele

Krajina

Odroda

Región

Južnoslovenská, Štúrovský rajón

Ročník

2020

Vinárstvo

Alkohol

12,5%

Objem

0.75L

Nie je na sklade

POPIS

Toto biele víno má ľahkú, avšak bohatú chuť, pevnú kyselinu, nájdeme v ňom črty chrumkavej hrušky a exotického ovocia. Vôňa je stredne intenzívna, nevtieravá, svieža, elegantná, korenistá s nádychom čierneho korenia a so sviežimi citrusmi. Má kryštálovo čistú svetložltú farbu.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Rizling rýnsky patrí k bielym vínam a stal sa právom jednou z obľúbených odrôd milovníkov kvalitného bieleho vína na celom svete. Má kryštálovo čistú svetložltú farbu, s miernym zeleným reflexom. Jeho vôňa je stredne intenzívna, nevtieravá, svieža, elegantná, korenistá s nádychom čierneho korenia, so sviežimi citrusmi. Má ľahkú, avšak bohatú chuť, pevnú kyselinu, nájdeme v ňom črty chrumkavej hrušky a exotického ovocia. Je nevyhnutným doplnkom dôležitých okamihov.

O vinárstve

Keď sa pred niekoľkými rokmi rozhodli vrátiť tradíciu vinohradníctva do tejto oblasti, na prvý pohľad tu bolo možné vidieť iba rozľahlé opustené plochy susediace s listnatými lesmi. Pod povrchom sa však odohrávali magické príbehy. Región medzi tromi riekami – Hronom, Dunajom a Ipľom sa rozprestiera na nepravidelne zvlnených kopcoch južného Hontu. Letmým pohľadom na panorámu vrchoviny ani nerozoznáte hranice medzi krajinami. Táto oblasť bola známa už v časoch starých Rimanov a Kvádov. Vnímali ju ako kultové miesto plné prírodných energií.

Gastrokombinácia

Rizling Rýnsky je kvalitné biele víno pre chvíle pohody a kľudu. Jeho chuť oceníte predovšetkým v kombinácii so sladkovodnými rybami, ale aj bielymi mäsami, jemnými syrmi a zeleninovými špecialitami. Zrelé biele víno je vhodné aj k mastnejším mäsitým jedlám, naopak sladšie výbery k jemným dezertom. Teplota podávania 11-13 °C.

 

RECENZIE

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Rízling Rýnsky 2020 | Világi 3 Rivers”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.