Informácie o produkte

Popis produktu

Tento Rizling má sýtejšiu farbu so zlatožltým odtieňom. Jeho vôňa je intenzívna a komplexná s dominanciou marhuľovej marmelády. Na pozadí sa objavuje závan lipového kvetu s medovým podtónom. Rizling chutí vynikajúco, kedy sa v chuti rozvíja výrazná odrodová acidita s medovými odozvami pri stredne stavanom tele. Vysoká kyselina predlžuje perzistenciu vína až do limetkovo-šťaveľovej dochuti.

Gastrokominácia

Tento rizling skvele doplní studené predjedlá, výraznejšie úpravy rýb, či korenistejšie úpravy bravčového alebo hydinového mäsa. Ideálna teplota podávania vína je pri teplote 9 – 11°.

Ocenenie
  • Great American IWC 2022 – strieborná medaila
  • Gilbert & Gaillard International Challenge 2022 – dvojitá zlatá medaila
  • Decanter World Wine Awards 2022 – bronzová medaila
  • AWC VIENNA 2022 – strieborná medaila

 

Informácie o vinárstve

Habsburg

Vinárstvo Habsburg - víno s pôvodom.

Vychutnajte si plným dúškom kvalitné víno z viníc neďaleko bývalého letného sídla habsburskej monarchie. Vinárstvo Habsburg sa môže pochváliť nielen skvelou polohou v najvyhľadávanejšom vinárskom regióne Záhoria, ale aj historickým spojením s významným rodom Habsburgovcov. Za vlády cisárovnej Márie Terézie nechal jej manžel František Štefan Lotrinský prestavať miestny zámok Holíč na honosné letné sídlo, ktoré rod využíval až do roku 1918. Víno Habsburg tak odkazuje na zlatý vek tejto dynastie, tradíciu i kvalitu.Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Rizling Rýnsky 2021 | Habsburg”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *