Informácie o produkte

Popis produktu

Víno odporúčame podávať pri teplote 11 – 13 °C ku grilovanému zubáčovi alebo morskému vlkovi, taktiež k vyprážaným úpravám bravčového mäsa, k husacine a lokšiam s husacou pečeňou.

O vinárstve

V dobe, keď trh i celá spoločnosť ešte len hľadali cestu k dobrému vínu, predstavila firma Mrva&Stanko slovenské víno ako moderný nápoj. Víno ako obraz dynamickej krajiny, ktorá je schopná ponúknuť Európe až neobvykle odrodovo čisté víno. Víno harmonické v chuti i vôni, ľahučké ako vánok, plné mladistvej sviežosti, jasu a dovtedy takmer neznámych ovocných tónov, to bola jasná výzva všetkým starým typom vín. Trh spozornel, ľudia ochutnali niečo nové. Bolo to víno, ktoré symbolizovalo zmenu.

Informácie o vinárstve

Mrva&Stanko

Vinárstvo Mrva & Stanko

V období, keď sa trh a spoločnosť ešte len začínali orientovať na kvalitné vína, priniesla firma Mrva&Stanko na scénu slovenské víno v podobe moderného nápoja. Predstavili víno ako symbol dynamickej krajiny, ktorá má schopnosť ponúknuť Európe vína s nezvyčajne čistým odrodovým profilom. Ich vína, charakteristické harmonickou chuťou a vôňou, ľahkosťou podobnou letnému vánku a plné mladistvej sviežosti, jasu a doteraz málo známych ovocných nuáns, predstavovali výzvu tradičným vínnym štýlom. Trh začal byť pozorný a ľudia ochutnali niečo úplne nové. Toto víno sa stalo symbolom zmeny.
Portfólio vína Mrva&Stanko sa skladá výhradne z akostných vín s prívlastkom, akostných odrodových vín a značkových vín vyrobených z pätnástich vybraných odrôd hrozna. Od samého začiatku je pre značku charakteristická kombinácia autenticity a inovácie, čo odráža aj ich firemné logo. Toto logo, zobrazujúce list viniča, symbolizuje filozofiu, že kvalita vína sa formuje už v vinohrade. Dôležitou súčasťou loga je aj faksimile podpisov zakladateľov - Vladimíra Mrvu a Petra Stanka, ktoré sú zárukou jedinečnosti a vysokého štandardu ich vín.

História vinárstva Mrva & Stanko

V roku 1997 došlo k založeniu spoločnosti Víno Mrva&Stanko, ktorú spoločne založili dvaja priatelia - Peter Stanko, úspešný reklamný odborník, a Vladimír Mrva, skúsený vinár s medzinárodnými zážitkami. V čase, keď sa obnovujúce sa Slovensko na konci 20. storočia snažilo nájsť svoju cestu k modernému vinárstvu, vinárstvo Mrva&Stanko predstavilo práve ten typ vína, ktorý spoločnosť hľadala. Ich ponuka zahŕňala odrodovo čisté, ľahké a svieže vína, ktoré prekvapovali svojou jasnosťou a bohatými ovocnými tónmi. Táto dokonalá kombinácia chutí a vôní, doplnená o moderný dizajn fliaš, výrazne kontrastovala s ťažšími vínami tej doby. Na prahu nového milénia ľudia ochutnali víno, ktoré sa stalo symbolom novej éry. Prvých 12-tisíc fliaš bolo vyrobených v malej rodinnej pivnici v Zelenči neďaleko Trnavy. Rastúci dopyt po ich produktoch si vyžiadal rozšírenie výrobných kapacít. Predtým, než firma postavila svoje moderné vinárstvo, vyrábala víno v prenajatých pivniciach družstiev vo Voderadoch a Mojmírovciach. Ich nový závod, situovaný na okraji Trnavy s výhľadom na vinorodé Malé Karpaty, bol otvorený v roku 2004.

Vinohrady

Kvalita vína začína vo vinohrade. Spolupráca s vinohradníkmi je kľúčová pri tvorbe jedinečnej krásy vín tohto vinárstva. Odrezávanie viniča, selekcia úrody a mnoho ďalších detailov, ktoré majú vplyv na to, ako sa víno prejaví v pohári, sú výsledkom neustále sa zlepšujúcej spolupráce medzi vinohradníkmi a vinárstvom. Víno Mrva&Stanko, vznikajúce ako spoločné dielo vinohradníka a vinára, otvára Slovensku brány k jeho najkrajším vinohradom.Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Rizling Rýnsky 2022 | Mrva&Stanko”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *