|
|
|
Pinot Gris | Louis Hauller
Loading...

12,60 

Cukornatosť

Suché

Druh

Víno

Farba

Biele

Krajina

Odroda

Región

Alsasko

Ročník

2014

Vinárstvo

Alkohol

12,5%

Objem

0.75L

Nie je na sklade

POPIS

Víno ponúka úžasné, obdivuhodné, živé a guľaté vône. Inklinuje k mierne sladkým tónom, ale je vždy podporené nádhernou sviežosťou. Jedná sa o vyváženú intenzitu, ktorá robí toto víno tak atraktívnym. Je to víno s veľkou aromatickou komplexnosťou, v ktorej cítiť najmä zrelé marhule a nektarinky, s krásnou zlatožltou farbou.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Dnešné Cave du Tonnelier „Pivnica Cooper“ je výsledkom dlhej tradície remeselného spracovania. Francois Joseph Hauller (1775-1848) a všetci jeho potomkovia sa venovali výrobe dreených sudov. Léon Hauller (1913-2005) bol však posledným v rade debnárskych majstrov. Začiatkom minulého storočia sa súčasťou tejto rodinnej tradície stali aj vinice a výroba vína, ktorá sa postupne stala hlavnou činnosťou, a o ktorú sa dnes starajú jeho syn, Ľudovít a vnuk Claude, hlavní vinári Domaine du Tonnelier.

Chladné podnebie Alsaska je obzvlášť vhodné pre odrodu Pinot Gris. Suché jesene umožňujú, aby hrozno na vinici vydržalo do neskorých mesiacov, čo často vedie k vínam s veľmi výraznou chuťou.

Vinica:

Práca vinárstva Louis Hauller je založená na minimálnom používaní pesticídov, čo je alternatíva medzi konvenčným poľnohospodárstvom a ekologickým poľnohospodárstvom. Zber prebieha ručne.

Proces výroby:

Víno zreje v tankoch z nerezovej oceli s riadenou teplotou.

K jedlám:

Pinot Gris je víno, ktorého silná osobnosť sa hodí k výrazne ochuteným pokrmom. Je to Alsaské biele víno, ktoré najlepšie sprevádza pokrmy, najčastejšie určené pre červené vína, ako je napríklad zverina, teľacie mäso, bravčové mäso či hydinu, a to najmä spolu s bohatými omáčkami. Ďalej pečené ľadvinky, huby, rizoto, polenta, atď. Vzhľadom k svojej rovnováhe medzi bohatosťou a výraznou sviežosťou, je vynikajúce ako k sladkým, tak aj ku kyslým chuťovým kombináciám.

RECENZIE

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Pinot Gris | Louis Hauller”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.