|
|
|
Devín | Világi 3 Rivers
Loading...

4,90 

Cukornatosť

Polosladké

Druh

Víno

Farba

Biele

Krajina

Odroda

Región

Južnoslovenská, Štúrovský rajón

Ročník

2020

Vinárstvo

Alkohol

12,5%

Objem

0.75L

Share on facebook
Share on email
Share on print

POPIS

Chuť tohto vína konzumenta očarí príjemnou sladkosťou. Pikantné ovocno-korenisté znaky pripomínajú exotické ovocie, šípovú ružu a muškátový orech. Vôňa je zreteľná a svieža s výraznou arómou citrusových plodov. Víno má citrusovú farbu s odleskami zaujímavej zelenej.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Toto slovenské víno má príjemnú sladkastú chuť. Pikantné ovocno-korenisté znaky pripomínajú exotické ovocie, šípovú ružu a muškátový orech. Vôňa je zreteľná a svieža s výraznou arómou citrusových plodov

Vyšľachtili ju v roku 1958 vo Výskumnom ústave vinárskom a vinohradníckom v Bratislave z odrôd Tramín červený a Veltlínske červeno-biele. Devín je považovaný za perlu medzi vínami, ale v Štúrovskom a Strekovskom vinohradníckom regióne v Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti dokáže doslova zázraky. Vo víne môžeme nájsť pikantné ovocnokorenisté znaky, pripomínajúce exotické ovocie, šípovú ružu a muškátový orech. Jasne sa v ňom prezentujú aj znaky tramínu. V krémovom dúšku je koncentrované dozreté ovocie. Konzumenta očarí príjemnou sladkosťou. Môže byť dokonalým partnerom pre jedlá východnej kuchyne, ale krásne ladí aj s nie príliš sladkými ovocnými dezertmi.

O vinárstve

Keď sa pred niekoľkými rokmi rozhodli vrátiť tradíciu vinohradníctva do tejto oblasti, na prvý pohľad tu bolo možné vidieť iba rozľahlé opustené plochy susediace s listnatými lesmi. Pod povrchom sa však odohrávali magické príbehy. Región medzi tromi riekami – Hronom, Dunajom a Ipľom sa rozprestiera na nepravidelne zvlnených kopcoch južného Hontu. Letmým pohľadom na panorámu vrchoviny ani nerozoznáte hranice medzi krajinami. Táto oblasť bola známa už v časoch starých Rimanov a Kvádov. Vnímali ju ako kultové miesto plné prírodných energií.

Gastrokombinácia

Devínu vyhovuje kombinácia kuracích jedál v medovej glazúre so zemiakovými šúľancami. Toto slovenské víno Vynikajúco chutí v spoločnosti bryndzových pirohov, jahňacieho stehna a tradičných slovenských bielych a jemne údených syrov. Prírodné sladké vína kombinujeme so špecialitami „sladkej kuchyne“, domácou štrúdľou resp. s  gaštanovým pyré. Ideálna teplota na podávanie  je 10-12 °C.

RECENZIE

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Devín | Világi 3 Rivers”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *